Soutěž Českého poháru v dálkovém plavání, která se konala na Brněnské přehradě 6.6.2009.
Místo konání: Česká republika > Jižní Morava > Brno, Brněnská přehrada.

Soutěžilo se za chladného počasí na tratích 3, 5 a 15 km – ta poslední byla byla vzhledem k teplotě vody pouhých 15.8 °C zkrácena na 10 km. Kvůli chladné vodě byly zrušeny i žákovské tratě, protože žáci pod 16 °C nestartují.

Navíc vzdala účast i řada dospělých plavců, který mají problémy v chladné vodě, takže účast byla oproti loňskému roku zhruba třetinová. Inu plevy odešly a zůstalo jen trvdé jádro odolných borců: Prostě pro letošní ročník nebyla rozhodující figura do plavek a redukční dieta nebyla určitě tím doporučeným způsobem, jak se na závody připravit. Jak totiž vědí otužilci, nějaké to deko tuku je ve studené vodě výhodou a brání prochladnutí.

Ročník 2009 také charakterizoval nižší stav vody. Brněnská přehrada se totiž začala několik dnů před závodem vypouštět kvůli čištění. Tak i místo tradičního pětikilometrového okruhu k přístavišti v Rokli a zpět bylo 2,5kilometrové kolečko.


Žádný komentář k příspěvku
„XXXV. Brněnský maraton (6.6.2009)“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>