Archiv pro měsíc 11/2011

IMG_5505

Závody na Plzeňském Boleveckém rybníku patří tradičně k těm otužilecky náročnějším. Bylo tomu tak i letos, přestože se posunuly o týden dříve, aby se nestalo, že rybník zamrzne jako loni. Voda sice byla 3,8 °C, tedy teplejší než jiné roky, ale sluníčko jsme viděli jen ráno při výjezdu z Prahy, pak zmizelo a nevrátilo se, vlhký studený vítr zalézal pod kůži již na břehu. Soutěž na tratích 100, 250, 500, 750 a 1000m se jednak započítávala do Českého poháru zimního plavání, jednak byla součástí závodů i vložená soutěž družstev O Pohár primátora. Ten vyhrál těsně I. plavecký klub otužilců Praha před brněnským Fidesem a pořádajícím KSO Plzeň.
Pokračování…


IMG_5357

Tak v Čehovicích u Prostějova nám začala ta pravá otužilecká sezóna. Voda 3,9 ºC, tedy konečně teplota, při které se dají vyplavat otužilecké třídy. Díky tomu také byla nezvykle silně zastoupená trať 250m, na které si mohou vyplavat hned II. třídu právě i začátečníci. Nálada výborná, organizace perfektní, gulášek po plavání vynikající, tohle všechno ostatně umí pořádající TJ Haná zařídit standardně, takže jsme se na závody těšili. Richard Machálek dokonce tak, že přijel už den předem a na břehu rybníka stanoval.
Pokračování…


IMG_5113

13. Memoriál Františka Venclovského na přerovské Laguně proběhl za nezvykle teplého počasí. Voda s teplotou nad 8 °C umožnila plavat všem bez požadavků na dříve vyplavanou otužileckou třídu. Minimální zájem byl o nejdelší trať 1000m. Jedni to nazývali taktizováním, pro jiné to ale byla prostá úvaha, že podle současných pravidel za kratší trať 750m získají díky bonifikaci za předplavané soupeře více bodů, než by získali na trati delší.
Pokračování…