Archiv pro rok 2011

Otužilci Praha - Memoriál Alfreda Nikodéma 2011 (7/12)

Pražští otužilci z I. plaveckého klubu otužilců Praha uspořádali letos již 65. ročník Memoriálu Alfreda Nikodéma. Soutěž se konala tradičně na II. svátek vánoční — „na Štěpána“, a to na Slovanském ostrově. Závody na tratích 100, 300 a 750m se konaly za jasného počasí, teplota vody byla příjemných 5,6°C, teplota vzduchu 6°C. Zúčastnil se rekordní počet plavců.
Pokračování…


IMG_5505

Závody na Plzeňském Boleveckém rybníku patří tradičně k těm otužilecky náročnějším. Bylo tomu tak i letos, přestože se posunuly o týden dříve, aby se nestalo, že rybník zamrzne jako loni. Voda sice byla 3,8 °C, tedy teplejší než jiné roky, ale sluníčko jsme viděli jen ráno při výjezdu z Prahy, pak zmizelo a nevrátilo se, vlhký studený vítr zalézal pod kůži již na břehu. Soutěž na tratích 100, 250, 500, 750 a 1000m se jednak započítávala do Českého poháru zimního plavání, jednak byla součástí závodů i vložená soutěž družstev O Pohár primátora. Ten vyhrál těsně I. plavecký klub otužilců Praha před brněnským Fidesem a pořádajícím KSO Plzeň.
Pokračování…


IMG_5357

Tak v Čehovicích u Prostějova nám začala ta pravá otužilecká sezóna. Voda 3,9 ºC, tedy konečně teplota, při které se dají vyplavat otužilecké třídy. Díky tomu také byla nezvykle silně zastoupená trať 250m, na které si mohou vyplavat hned II. třídu právě i začátečníci. Nálada výborná, organizace perfektní, gulášek po plavání vynikající, tohle všechno ostatně umí pořádající TJ Haná zařídit standardně, takže jsme se na závody těšili. Richard Machálek dokonce tak, že přijel už den předem a na břehu rybníka stanoval.
Pokračování…


IMG_5113

13. Memoriál Františka Venclovského na přerovské Laguně proběhl za nezvykle teplého počasí. Voda s teplotou nad 8 °C umožnila plavat všem bez požadavků na dříve vyplavanou otužileckou třídu. Minimální zájem byl o nejdelší trať 1000m. Jedni to nazývali taktizováním, pro jiné to ale byla prostá úvaha, že podle současných pravidel za kratší trať 750m získají díky bonifikaci za předplavané soupeře více bodů, než by získali na trati delší.
Pokračování…


IMG_5008

Slunečné počasí panovalo na závodech na jičínském rybníce Kníže. Devítistupňová voda umožnila plavat bez limitu delší tratě i nováčkům. Hezké počasí, dobrá organizace a nadstandardní stravování – co víc si bylo možné přát?
Pokračování…


IMG_4926

Mistrovství v zimním plavání ve stylu „prsa“ proběhlo ve venkovním slavkovském bazénu v sobotu 8.9.2011 při teplotě vody 16 °C, tedy za podmínek, které připomínaly spíše letní plavání. Závody pokračovaly v něděli relativně mladým „duatlonem“ opět na stejném místě. Atmosféra závodu byla velmi dobrá, ovšem absence studené vody nezbytně nastolovala otázku, zda je skutečně dobrý nápad, aby se skoro 10% závodů započítávaných do Poháru zimního plavání plavalo v „nezimní“ vodě.
Pokračování…


IMG_4879

Sezóna zimního plavání tradičně začíná plaváním v punkevních jeskyních Moravského krasu. Voda má sice každý rok prakticky stejnou teplotu kolem 8-9 °C, ale letošní slunečné počasí umožnilo pěší výlety po okolí Macochy.
Pokračování…


DSC_0288a

V sobotu 24.9.2011 se konal tradiční podzimní táborák I. plaveckého klubu otužilců Praha. Současně proběhl i malý kontrolní závod, který měl prověřit plaveckou připravenost na nadcházející otužileckou sezónu.
Pokračování…


Rozměřování trati

Soutěž Českého poháru v dálkovém plavání, která se konala na Plumlovské přehradě 13.6.2009.
Místo konání: Česká republika > Severní Morava > Prostějov, Plumlovská přehrada.

Přestože předcházelo poměrně chladné počasí, nakonec se soutěžilo se za pěkného počasí na tratích 1, 3, 5, 10 a 15 km. Teplota vody ale byla jen 17,5 °C, takže tratě dorostenců a mladších byly zkráceny…
Pokračování…


Bláto

Soutěž Českého poháru v dálkovém plavání, která se konala na Brněnské přehradě 6.6.2009.
Místo konání: Česká republika > Jižní Morava > Brno, Brněnská přehrada.

Soutěžilo se za chladného počasí na tratích 3, 5 a 15 km – ta poslední byla byla vzhledem k teplotě vody pouhých 15.8 °C zkrácena na 10 km. Kvůli chladné vodě byly zrušeny i žákovské tratě, protože žáci pod 16 °C nestartují.
Pokračování…